Sport

Asllani ka ndryshuar pozitën dhe tani është e pandalshme te Real Madridi

Asllani ka ndryshuar pozitën dhe tani është e pandalshme te Real Madridi
 

Kosovare Asllani është e pandalshme në këtë edicion të kampionatit të Spanjës në futboll. Në tetë ndeshje ka shënuar tetë gola për Real Madridin.

Ekipi i Realit është formuar këtë verë, ndërsa edicionin e nisi me humbjen 4:0 nga Barcelona. Por më pas ekipi madrilen është ringjallur, kryesisht falë Kosovare Asllanit, reprezentueses së Suedisë.