Sport

Laporta mund të transferojë Haalandin te Barça

Laporta mund të transferojë Haalandin te Barça
 

Joan Laporta është i gatshëm të udhëheqë sërish Barcelonën si president dhe nëse arrin të marrë këtë post, ai pritet të jetë i dhënë pas transferimit të Erling Haalandit nga Borussia Dortmundi.

Sipas “El Chiringuito”, ai do të shfrytëzojë raportet me agjentin Mino Raiola për të transferuar superyllin norvegjez nga Borussia Dortmundi.