Sport

Një i ndaluar për 48 orë dhe një person në kërkim për sulmin ndaj arbitrave në Viti

Një i ndaluar për 48 orë dhe një person në kërkim për sulmin ndaj arbitrave në Viti
 

Një person është ndaluar për 48 orë, një tjetër është në kërkim dhe një tjetër është liruar, për sulmin ndaj arbitrave në ndeshjen Vitia – 2 Korriku (1:2) e zhvilluar të dielën në fushën me bari sintetik në Sadovinë, në kuadër të xhiros së 13-të të Ligës së Parë, Grupi B. Të tre gjyqtarët, kryesori Fatmir Tahiri dhe asistentët e tij, Fatmir Abrashi dhe Fisnik Rama, janë sulmuar fizikisht pas ndeshjes. Që të tre kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal të Gjilanit, derisa pas trajtimit të marrë janë liruar për në shtëpi.

KOHA të dielën mbrëma ka mësuar se me vendim të Prokurorit të Shtetit, i ndaluari për 48 orë është A. Sahiti, zyrtar i klubit Vitia, derisa është liruar në procedurë të rregullt trajneri i kësaj skuadre, Milaim Zuzaku. Ndërkohë, personi i tretë i përfshirë në sulm, që është i njohur për Policinë, është ende në kërkim.