Sport

Ylli forcohet me amerikanin Morant

Ylli forcohet me amerikanin Morant
 

Demetris Morant është përforcimi më i ri te Golden Eagle Ylli, ekip që bën gara në Superligën e Kosovës në basketboll.

Ishte skuadra e Yllit, që në rrjetin social “Facebook” ka zyrtarizuar angazhimin e Morantit. Morant (206 cm), luan në pozitën e qendrës dhe së fundi ishte pjesë e klubit Adroit nga Tajlanda. Ai gjithashtu, karrierë ka bërë edhe në Gjermani, Greqi e Hungari.