Sport

Ndeshja e mbetur e xhiros së parë të Superligës në futboll luhet të enjten

 

Ndeshja e mbetur e xhiros së parë të Superligës së Kosovës në futboll, ndërmjet Dritës dhe Llapit do të zhvillohet të enjten. Ky duel do të luhet në Gjilan prej orës 13:00.

Kjo ndeshje ishte shtyrë për shkak të angazhimeve të Dritës në garat kualifikuese të Ligës së Evropës. Krahas duelit me Llapin, Drita ka të pazhvilluara edhe ndeshjen me Prishtinën, e cila i takon xhiros së tretë. Kampionia në fuqi, Drita, edhe këtë edicion ka treguar formë të mirë dhe aktualisht zë vendin e dytë në tabelë me 30 pikë, pesë më pak se Ballkani që është lider.