Sport

Franck Kessie mbetet te Milani

Franck Kessie mbetet te Milani
 

Mesfushori Franck Kessie do të mbetet te Milani edhe për një kohë të gjatë. Mediumet italiane kanë raportuar të mërkurën se Milani tashmë i ka ofruar mesfushorit nga Bregu i Fildishtë rinovimin e kontratës.

Negociatat kanë filluar mes palëve dhe pritet të mbyllen me sukses gjatë këtij muaji kur edhe do të zyrtarizohet marrëveshja.