Sport

Zidane në “rrezik serioz”, pasi kriza e Realit po thellohet

 Zidane në “rrezik serioz”, pasi kriza e Realit po thellohet
Foto: Reuters
 

Stadiumi Olimpik i Kievit ishte skena e qëndrimit të fundit të Zinedine Zidanet si trajner i Real Madrid para se të jepte dorëheqjen në mënyrë befasuese në maj të vitit 2018 dhe kjo arenë mund të parashikojë fillimin e fundit për mandatin e tij të dytë te madrilenët pas humbjes të së martës nga Shakhtar Donetsku.

Humbja 2:0 e la Madridin të shikojë potencialisht për një dalje nga faza e grupeve të Ligës së Kampionëve për herë të parë, por edhe nëse ata arrijnë ta mposhtin Borussia Moenchengladbachun javën e ardhshme dhe të përparojnë, mund të mos jetë e mjaftueshme për ta shpëtuar Zidanen. Zidane e tronditi botën e futbollit duke u larguar si trajner i Real Madridit, pasi fitoi trofeun e tretë rresht të Ligës së Kampionëve duke mundur Liverpoolin në kryeqytetin ukrainas në vitin 2018. Megjithatë, ai këmbënguli se nuk kishte asnjë shans që ta hidhte peshqirin këtë herë përkundër rezultateve jo të mira. Mirëpo, sipas mediave spanjolle, presidenti i Madridit, Florentino Perez, mund të marrë vendimin për të pasi tashmë ka filluar të shikojë për pasardhësin e tij.