Sport

Portieri Kepa do të largohet nga Chelsea

Portieri Kepa do të largohet nga Chelsea
 

Portieri Kepa Arrizabalaga do të largohet përfundimisht nga skuadra e Chelseat. Bëhet e ditur se drejtuesit e klubit kanë vendosur ta nxjerrin në shitje spanjollin gjatë afatit kalimtar të janarit, pasi nuk bën pjesë në planet e trajnerit Frank Lampard.

Portieri 26-vjeçar këtë edicion ka vetëm tri paraqitje në të gjitha garat dhe tashmë e ka humbur vendin e titullarit nga Edouard Mendy.