Sport

Robert Lewandowski, ylli i derbit gjerman

Robert Lewandowski, ylli i derbit gjerman
Foto: Reuters
 

Derbi gjerman mes Bayer Leverkusenit dhe Bayern Munichit ka përfunduar me fitoren e mysafirëve.

Munich fitoi 2-1, ndërsa ndeshja filloi me golin e Patrik Schickut, i cili e kalo Leverkusenin në epërsi në minutën e 28-t.