Sport

Hertha triumfon bindshëm ndaj Schalkes

Foto: Reuters
 

Hertha e Berlinit ka triumfuar bindshëm 3:0 sonte në shtëpi përballë Schalkes, në xhiron e 14-të të Bundesligës gjermane.

Matteo Guendouzi (36’), Jhon Cordoba (52’) dhe Krzysztof Piatek (80’) realizuan për Herthan.