Sport

Messi shkëlqen në fitoren e Barcelonës në Bilbao

Foto: Reuters
 

Lionel Messi ishte në formën më të mirë dhe Barcelona fitoi 3:2 në udhëtim te Athletic Bilbao të mërkurën mbrëma, për të dalë në vendin e tretë në La Liga.

Ishte ndeshje e mbetur e xhiros së dytë në elitën e futbollit spanjoll. Bilbao e nisi në mënyrën më të mirë takimin nën drejtimin e trajnerit të ri, Marcelino. Sulmuesi Inaki Williams shënoi që në minutën e tretë të ndeshjes. Barcelona u përgjigj shpejtë dhe në mënyrë të përkryer. Messi pasoi bukur për Frenkie de Jongun, ndërsa holandezi e ktheu topin te 18-vjeçari Pedri, që nuk gaboi me kokë nga afërsia.