Sport

Haller drejt Ajaxit

 

Sulmuesi i Bregut të Fildishtë, Sebastien Haller do të vazhdojë karrierën në Eredivise të Holandës, te skuadra e Ajaxit. Mediumet e huaja kanë raportuar të enjten se Hallar ka arritur marrëveshje personale me Ajaxin dhe po pret dritën e gjelbër nga West Hami.

Skuadra holandeze është e gatshme që për kartonin e Hallerit të paguajë rreth 30 milionë euro dhe po shpreson që sa më shpejtë të arrijë marrëveshjen edhe me ekipin anglez.