Sport

Klubi amator Tasmania “lut” Schalken që të mos ia thyejë rekordin negativ

 

Berlin, 8 janar (Reuters) – Thuhet se çdo reklamë është e mirë dhe është një klub në Gjermani që në një mënyrë e dëshmon këtë.

Skuadra amatore, Tasmania Berlin, e mban për më shumë se gjysmë shekulli rekordin për serinë më të gjatë pa fitore në Bundesligë. Klubi nga kryeqyteti gjerman është i përkushtuar ta ruajë këtë rekord pas rrezikut që po i vjen nga Schalke.