Sport

Bashkimi thellon krizën e Prishtinës

 

Bashkimi ka shënuar fitore në xhiron e 14-të të Superligës së Kosovës në basketboll duke e mposhtur Sigal Prishtinën 89:80.

Takimi ishte i baraspeshuar dhe dramatik deri në fund të ndeshjes. Në këtë takim me humbje debutoi trajneri i ri i Prishtinës, Dragan Radoviq.