Sport

Dardan Berisha mbetet te Peja dhe synon titullin

Një fotografi e postuar nga KB Peja në Facebook të martën mbrëma iu dha fund dilemave për të ardhmen e kapitenit të Kosovës, Dardan Berisha. Mbi fotografinë ku shihej Berisha duke stërvitur shkruante se ai tashmë është rikuperuar nga lëndimi dhe i është bashkuar klubit në stërvitje. Ndërsa gjithashtu paralajmërohej se Berisha do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës së Pejës që e luan në shtëpi këtë fundjavë kundër Sigal Prishtinës në kuadër të xhiros së 15-të të Superligës së Kosovës.

 

Një fotografi e postuar nga KB Peja në Facebook të martën mbrëma iu dha fund dilemave për të ardhmen e kapitenit të Kosovës, Dardan Berisha. Mbi fotografinë ku shihej Berisha duke stërvitur shkruante se ai tashmë është rikuperuar nga lëndimi dhe i është bashkuar klubit në stërvitje. Ndërsa gjithashtu paralajmërohej se Berisha do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës së Pejës që e luan në shtëpi këtë fundjavë kundër Sigal Prishtinës në kuadër të xhiros së 15-të të Superligës së Kosovës.

“Kapiteni i ekipit, Dardan Berisha, është rikthyer në stërvitjet e klubit dhe me gjasë do të jetë i gatshëm që të përfshihet në skuadër që nga ndeshja radhës”, thuhej në njoftimin e Pejës.