Sport

Dajaku, futbollisti i Bayernit që mund ta gjejë shkëlqimin tek Union Berlini

Dajaku, futbollisti i Bayernit që mund ta gjejë shkëlqimin tek Union Berlini
 

Para një viti e gjysmë sulmuesi Leon Dajaku iu bashkua gjigandit të Bundesligës së Gjermanisë, Bayern Munich. E për një vit e gjysmë Dajaku do t’i bashkohet një ekipi tjetër në Bundesligë.

Jo vetëm në atë kohë, por edhe tani, 19-vjeçari vlerësohet lart për stilin e lojës. Është cilësuar si njëri prej talenteve më të mëdha në Bundesligë dhe vazhdon të përcillet nga një numër i madh i ekipeve evropiane. Të mërkurën gjatë tërë ditës nëpër mediumet ndërkombëtare u raportua se për shërbimet e Dajakut kishin shprehur interesim një numër i madh i ekipeve të Evropës. Në mesin e këtyre ekipeve ishin Milani e Torino nga Italia, Nice nga Franca e Koelni nga Gjermania. U përmend edhe Union Berlini që bën gara në Bundesligë. E pikërisht Union Berlinin e ka zgjedhur Dajaku për të vazhduar karrierën. KOHA, sipas burimeve të afërta me futbollistin, ka mësuar se Dajaku do të huazohet për një vit e gjysmë te Union Berlini. Ai ka kontratë me Bayernin deri në verën e vitit 2023.