Sport

Bale do të rikthehet në Madrid

Foto: Reuters
 

Tottenhami nuk e ka ndërmend ta mbajë uellsianin Gareth Bale përtej këtij edicioni.

“The Sun” ka raportuar të premten se Bale do të kthehet te Real Madridi në fund të këtij sezoni, kur edhe i përfundon huazimi pasi ekipi anglez nuk dëshiron ta shfrytëzojë të drejtën e blerjes së kartonit të tij. Te Tottenhami nuk janë të kënaqur me paraqitjet e Balet deri më tani dhe gjithashtu paga e tij e lartë është problem për ekipin anglez që ta mbajë në radhët e veta.