Sport

Huntelaari mund të kthehet te Schalke

Foto: Reuters
 

Sulmuesi Klaas-Jan Huntelaar mund të kthehet te skuadra e Schalkes gjatë afatit kalimtar të janarit. Këtë e ka pranuar edhe trajneri i Schalkes, Christian Gross të premten për mediumet gjermane.

Schalke është në kërkim të një sulmuesi dhe po shpreson të siguroj shërbimet e holandezit 37-vjeçar deri në fund të këtij edicioni, në të cilin po synon mbetjen në Bundesligë. Huntelaar ka luajtur shtatë sezone te Schalke përpara se të largohet në vitin 2017 për t’iu bashkuar Ajaxit, ekip me të cilin aktualisht ka kontratë deri këtë verë.