Sport

Përpjekjet e Muslijajt për të shfaqur potencialin e madh që ka

Përpjekjet e Muslijajt për të shfaqur potencialin e madh që ka
 

Ka talent të madh dhe është një kampion bote në stërvitje. Bëhet fjalë për Florent Muslijajn. Te skuadra e Hannoverit, megjithatë, ai rrallë shpreh cilësitë e tij në fushë në ndeshje. Tani mesfushori po punon me turne shtesë dhe ka ndryshuar dietën e tij muaj më parë. Nëse e pyesni dikë te skuadra e Hannoverit për lojtarin më të talentuar të ekipit, atëherë gjithmonë merrni të njëjtën përgjigje: Florent Muslija.

Sidoqoftë, 22-vjeçari nuk e ka bërë ende hapin për t'u bërë një lojtar i rregullt apo edhe një lojtar që e bën ndryshimin te Hannoveri. Karriera e tij është me ngritje e ulje dhe tani këtë problem futbollisti i talentuar po bën përpjekje për ta tejkaluar. Deri më tani serioziteti i futbollistit duket shumë premtues.