Sport

Mustafi mund të transferohet në Bundesligë

Foto: Reuters
 

Shkodran Mustafi do të largohet nga Arsenali. Mbrojtësi shqiptar është në vitin e fundit të kontratës me londinezët dhe mund të shitet gjatë afatit kalimtar të janarit.

28-vjeçari këtë sezon ka luajtur vetëm 43 minuta në Premierligë dhe nuk bën pjesë në planet e trajnerit Mikel Arteta.