Sport

Kapiteni kosovar i Suedisë

Kapiteni kosovar i Suedisë
 

Prishtinë, 17 janar – Petrit Zhubi ka qenë futbollist në të kaluarën. Ka luajtur edhe në elitën e futbollit të Suedisë, Allsvenskan. Për shumë vjet ai luajti edhe futboll, edhe futsall (futboll të sallës). Por në një moment vendosi t’i jepte fund karrierës në futboll të madh dhe t’i përkushtohej vetëm futsallit.

Tani është lojtar dhe trajner në klubin e futsallit, IFK Goteborg Futsal. Është njëkohësisht edhe kapiten i Përfaqësueses së Suedisë në futsall.