Sport

Brazili shënon dy gola për 36 sekonda, regjistron barazimin e dytë në Botëror

Brazili shënon dy gola për 36 sekonda, regjistron barazimin e dytë në Botëror
 

36 sekonda para fundit të ndeshjes, Tunizia ishte duke udhëhequr me dy gola ndaj Brazilit. Dukej e pamundur që brazilianët të kthehen në lojë. Por në hendboll asgjë nuk është e pamundur. Brazilianët u mbrojtën mirë, shënuan dy gola të shpejtë dhe fituan pikën e radhës.

Ndeshja e grupit B të Botërorit të hendbollit përfundoi 32:32. Pas pjesës së parë Tunizia kishte katër gola epërsi, 20:16.