Sport

Marseille arrin marrëveshje me Milikun

 

Arkadiusz Milik ka arritur marrëveshje personale me Marseille dhe pritet të transferohet gjatë këtij afati kalimtar të janarit.

Mediumet italiane kanë raportuar të hënën se Napoli dhe Marseille kanë arritur një marrëveshje për transferimin e Milik, i cili do t’i nënshtrohet testeve mjekësore gjatë kësaj jave.