Sport

Karantina e plotë përplas tenistët, kërkohet zbutje masash

Foto: Reuters
 

Dy tenistë të Australian Open kanë rezultuar pozitivë pozitivë më koronavirus pasi mbërritën në Melburn. Rreth 1.200 njerëz, përfshirë lojtarët, stafin dhe zyrtarët, kanë fluturuar në Australi për turneun që fillon më 8 shkurt.

Mirëpo grindja mbi rregullat e karantinës ka hedhur hije mbi ngjarjet e ardhshme. Disa tenistë kanë shprehur zhgënjimin për shkak se janë të mbyllur në dhomat e hoteli me kohë të plotë, ndërsa disa të tjerë nuk janë, shkruan BBC.