Sport

Aouari synon transferimin në La Liga te ndonjë skuadër e madhe

Aouari synon transferimin në La Liga te ndonjë skuadër e madhe
 

Mesfushori i Lyonit, Houssem Aouar po synon që në fund të këtij edicioni të transferohet në La Liga pas negociatave që ka pasur me Real Madridin dhe Barcelonën.

Lajmi është bërë i ditur të mërkurën nga ESPN. Aouar është i vendosur të largohet nga Lyoni në verë pas prishjes së raporteve me drejtuesit e klubit dhe dëshiron që karrierën ta vazhdojë në njërin prej ekipeve të mëdha të Spanjës.