Sport

Trepça ’89, nga e shtuna do t’i vazhdojë përgatitjet në Durrës

Trepça ’89, nga e shtuna do t’i vazhdojë përgatitjet në Durrës
 

Mitrovicë, 20 janar - Trepça '89 ka hyrë në fazën e dytë të përgatitjeve për stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. “Minatorët” po përgatiten në fushën me bari sintetik që ndodhet buzë lumit Ibër.

Synimi i skuadrës mitrovicase është mbetja në Superligë, ndërkaq do të kërkojë të jetë befasi edhe në Kupën e Kosovës që, sipas klubit, është rruga më e shkurtër për dalje në Evropë. Trajneri i 89-shit, Shpëtim Idrizi, thotë se është i kënaqur me punën që po bëhet dhe beson se ekipi i tij do të jetë i gatshëm për pjesën e dytë të kampionatit që nis muajin e ardhshëm.