Sport

Unitedi kthehet në pozitën e parë

 

Manchester Unitedi është kthyer në pozitën e parë të tabelës në Premier League pasi ka mposhtur Fulhamin 2:1 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 18-të.

“Djajtë e Kuq” fituan me përmbysje. Ademola Lookman shënoi për Fulhamin pas pesë minutash lojë, por Unitedi u kthye me Edinson Cavanin dhe Paul Pogban.