Sport

Trofeu i parë i vitit në futbollin kosovar vendoset në Turqi

 

Prishtinë, 21 janar - Ndeshja e Superkupës së Kosovës në futboll ndërmjet Dritës dhe Prishtinës do të luhet në Antalia të Turqisë, pavarësisht frikës që kishin të dyja klubet lidhur me testet për koronavirus.

Drejtuesit e Dritës dhe të Prishtinës kishin deklaruar për KOHËN në fillim të kësaj jave se nëse nuk do të pranohen testet për COVID-19 të kryera në Kosovë, atëherë nuk do të pranojnë të luajnë.