Sport

Aguero rezulton pozitiv me koronavirus

Aguero rezulton pozitiv me koronavirus
 

Sulmuesi argjentinas i Manchester Cityt, Sergio Aguero, ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Sulmuesi i Manchester Cityt ka qenë në izolim që nga 10 janari, pasi ishte rast kontakti dhe ka humbur ndeshjet me Birminghamin, Brightonin, Crystal Palacen dhe Aston Villan.

“Pas një kontakti që kam pasur me një rast pozitiv jam izoluar, dhe testi i fundit ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Kam pasur disa simptome dhe jam duke ndjekur udhëzimet e mjekëve për rikuperim. Kujdesuni të gjithë!” – ka shkruar Aguero në Twitter.