Sport

“Euro 2020” mund të zhvillohet në vetëm një shtet

Foto: Reuters
 

UEFA është duke e shqyrtuar mundësinë që Kampionatin Evropian ta mbajë në vetëm një shtet këtë verë dhe jo siç ishte planifikuar në disa shtete të kontinentit.

Kështu ka thënë shefi ekzekutiv i Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenigge.