Sport

Barça avancon në Kupë, mezi e mposht një ekip të rangut të tretë

Barça avancon në Kupë, mezi e mposht një ekip të rangut të tretë
 

Janë dashur vazhdimet dy pjesë nga 15 minuta që Barcelona të fitojë ndaj Cornellas, ekip i rangut të tretë të garave në Spanjë. Barça fitoi 2:0 pas 120 minutash lojë për të kaluar në 1/8-n e finales në Kupën e Mbretit.

Ousmane Dembele dhe Martin Braithwaite realizuan golat për këtë fitore.