Sport

“Final 8” mes Suharekës e Prishtinës

“Final 8” mes Suharekës e Prishtinës
 

Pasi KB Rahoveci ka hequr dorë nga organizimi i turneut “Final 8” të Kupës së Kosovës, Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) po shqyrton dy opsione. Burime të KOHËS kanë bërë të ditur se në fillim të javës së ardhshme do të mblidhet Bordi për të caktuar lokacionin e ri për organizimin e “Final 8” që do të mbahet nga data 3 deri më 7 shkurt.

Mësohet se Suhareka dhe Prishtina janë qytetet ku mund të organizohet ky turne.