Sport

Një ndeshje për trofe në mes të fazës përgatitore

Një ndeshje për trofe në mes të fazës përgatitore
 

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, ka pranuar se mungesa e sulmuesve nga Afrika, Otto John e Gauthier Mankenda, do të vërehet në ekipin e tij për ndeshjen e Superkupës kundër Dritës. Por, Ramadani ka insistuar se “bardhekaltrit” do të synojnë ta fitojnë ndaj Dritës trofeun e parë të këtij viti.

Ndeshja e Superkupës së Kosovë në futboll ndërmjet Prishtinës dhe Dritës do të zhvillohet të shtunën në Antalia të Turqisë, prej orës 12:00.