Sport

Koljeviq sjell te Trepça përvojën e fituar në skuadra të mëdha evropiane

Të martën u zyrtarizua kurse të enjten e udhëhoqi skuadrën e Trepçës drejt fitores në udhëtim kundër Sigal Prishtinës. Bëhet fjalë për plejmejkerin nga Mali i Zi, Ivan Koljeviq, që në ndeshjen debutuese me fanellën e Trepçës regjistroi 21 pikë, gjashtë kërcime e katër asistime. Në fakt Koljeviq ishte më efikasi te skuadra nga Mitrovica që regjistroi fitoren e dytë rresht në kampionat pas një serie prej dhjetë humbjeve. Trepça e mposhti Prishtinën në kryeqytet me shifrat 79:75.

 

Të martën u zyrtarizua kurse të enjten e udhëhoqi skuadrën e Trepçës drejt fitores në udhëtim kundër Sigal Prishtinës. Bëhet fjalë për plejmejkerin nga Mali i Zi, Ivan Koljeviq, që në ndeshjen debutuese me fanellën e Trepçës regjistroi 21 pikë, gjashtë kërcime e katër asistime. Në fakt Koljeviq ishte më efikasi te skuadra nga Mitrovica që regjistroi fitoren e dytë rresht në kampionat pas një serie prej dhjetë humbjeve. Trepça e mposhti Prishtinën në kryeqytet me shifrat 79:75.

Koljeviq ka thënë për KOHËN se ka pritur një paraqitje të mirë në ndeshjen e parë zyrtare me Trepçën por jo edhe të jetë më i miri. Ai ka thënë se është e rëndësishme që ekipi ka shënuar fitore dhe ka premtuar se deri në fund të sezonit do të angazhohet maksimalisht për ta ndihmuar ekipin mitrovicas që të arrijë synimet.