Sport

Rekord i golave të shënuar në A-Leaguen e Australisë

Rekord i golave të shënuar në A-Leaguen e Australisë
 

Western United dhe Perth Glory regjistruan rekord të ri në A-Leaguen e Australisë me tetë gola të shënuar në pjesën e dytë.

Western Unitedi fitoi të shtunën ndaj Perth Gloryt me rezultatin 5:4, ndërsa fitorja u vendos nga Steven Lustica në minutën e 84-të.