Sport

Mazrekaj, lojtari që muaj më parë e mendoi tërheqjen nga futbolli, po shkëlqen në Shqipëri

Mazrekaj, lojtari që muaj më parë e mendoi tërheqjen nga futbolli, po shkëlqen në Shqipëri
 

Mentor Mazrekaj mendoi se do ta gjente shpejt një skuadër të re në Kosovë pas largimit nga klubi i futbollit, Llapi, në dhjetorin e vitit të kaluar. Dera për Mazrekajn ishte mbyllur nga skuadrat në Kosovë. Thotë se është paragjykuar nga e kaluara e tij. Kjo situatë e shtyu Mazrekajn të mendonte edhe tërheqjen nga futbolli, që e shihte si opsionin më të mirë të mundshëm. Megjithatë, ai thotë se bëri mirë që nuk i vari “këpucët në gozhdë”.

Madje, insiston se po ndihet i “rilindur” në Shqipëri. “Të gjitha ekipet më refuzonin, më paragjykonin për të kaluarën dhe thashë me vete që nuk do ta lus më askënd, sepse asnjë skuadër në Kosovë nuk më pranonte. Pushova gjashtë muaj dhe fillova të mendoj të mos kthehem më në fushë pas largimit nga Llapi. Mirëpo, më ra mirë që fillova sërish të luaj, sepse nuk mund të rri pa futboll”, ka pranuar Mazrekaj të shtunën për KOHËN.