Sport

Abraham realizon tregolësh, Chelsea kalon tutje në FA Cup

Abraham realizon tregolësh, Chelsea kalon tutje në FA Cup
Foto: Reuters
 

Tammy Abraham ka realizuar tre gola ndërsa Chelsea ka ngadhënjyer 3:1 në Stamford Bridge ndaj Luton Townit në kuadër të FA Cup.

Abraham realizoi golat në minutat 11, 17 dhe 74. Për Chelsean humbi penallti Timo Werner në minutën e 86-të.