Sport

Vëllaznimi angazhon dy lojtarë të huaj

Vëllaznimi angazhon dy lojtarë të huaj
 

Vëllaznimi i Gjakovës po angazhohet fuqishëm për të mbetur në Superligën e Kosovës në basketboll dhe eventualisht të paraqitet në plejof.

Të dielën Vëllaznimi ka prezantuar dy lojtar të huaj. Bëhet fjalë për amerikanin Deondre Ray, që do të debutoj sot ndaj Bashkimit, si dhe për nigerianin Emmanuel Omogbo. Edhe Omogbo do të debutoj ndaj Bashkimit.