Sport

Nedim Bajrami asiston në barazimin ndaj Lecce

Nedim Bajrami asiston në barazimin ndaj Lecce
 

Pas dy golave në Kupë kundër Napolit, Nedim Bajrami ka vazhduar me paraqitje të mira në kampionat. 21-vjeçari, pjesë e ekipit zinxhir të Zvicrës, asistoi në barazimin 2:2 që skuadra e tij Empoli e arriti në udhëtim te Lecce, në xhiron e 19-të në Serie B të Italisë.

Ai asistoi në golin e dytë të skuadrës në minutën e 47-të. Andrea La Mantia ishte realizator. Bajrami sivjet ka luajtur në 20 ndeshje në të gjitha garat dhe i ka shënuar tri gola në total dhe ka gjashtë asistime. Empoli është në vendin e parë pas 19 ndeshjeve me 38 pikë, katër më shumë se Salernitana.