Sport

Klopp: U ekspozuam shumë përballë Manchester Unitedit

Klopp: U ekspozuam shumë përballë Manchester Unitedit
 

Pasi u thye rekordi i tyre kolosal në shtëpi në kampionat me humbjen kundër Burnleyt të enjten, Liverpooli pësoi humbjen dytë radhazi pasi ata u mposhtën me rezultatin 3-2 në FA Cup nga Manchester United në “Old Trafford”.

Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp beson se ky ishte një rezultat i skuadrës së tij që ishte nën vrullin dhe dëshirën për të ringjallur një formë të zymtë që i ka parë ata të fitojnë vetëm një herë kundër në shtatë ndeshjet e tyre të fundit në të gjitha garat, përcjell KosovaPress.