3 perditesime
22:45

Erikseni e dërgon Interin në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Christian Eriksen ka realizuar një gol nga gjuajtja e lirë në minutën e 97-të, ndërsa Interi ka triumfuar 2:1 ndaj Milanit sonte duke e siguruar kalimin në gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Fillimisht Milani kaloi në epërsi me anë të Zlatan Ibrahimoviqit në minutën e 31-të. “Rossonerët” nga minuta e 58-të mbetën me një lojtar më pak në fushë, pasi Ibrahimoviq u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë.

Me një lojtar më tepër në fushë Interi arriti ta përmbysë rezultatin. Romelu Lukaku (77’) nga penalltia e barazoi rezultatin, ndërsa golin e fitores e shënoi Erikseni.

 

Inter [2] - 1 Milan - Christian Eriksen free-kick 90+7' from r/soccer


 

22:21

Lukaku barazon rezultatin për Interin

Romelu Lukaku ka barazuar rezultatin për Interin në derbin kundër Milanit. Lukaku realizoi nga penalltia në minutën e 71-të.

Zlatan Ibrahimoviq kishte realizuar golin e epërsisë për Milanin në minutën e 31-të. Ibrahimoviq në minutën e 58-të është përjashtuar me kartonin e dytë të verdhë.

Pas 74 minutave në çerekfinalen e Kupës së Italisë rezultati është 1:1.

 

Inter [1] - 1 Milan - Romelu Lukaku penalty 71' from r/soccer


 

 

 

Zlatan Ibrahimović second yellow card against Inter 58' from r/soccer


 

 

21:45

Zënkë mes Ibrahimoviqit dhe Lukakut në fund të pjesës së parë

Zlatan Ibrahimoviq ka pasur një zënkë me sulmuesin e Interit, Romelu Lukaku, në fund të pjesës së parë të derbit mes Interit dhe Milanit. Milani po kryeson 1:0 në çerekfinale të Kupës së Italisë.

Ibrahimoviq e ka realizuar golin e epërsisë.

 

 

 

 

21:22

Ibrahimoviq realizon golin e epërsisë për Milanin në derbin ndaj Interit

Zlatan Ibrahimoviq ka realizuar golin e epërsisë për Milanin në derbin e qytetit ndaj Interit. Milani po kryeson pas 32 minutave në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Italisë me 1:0.

Ibra realizoi pas asistimit të Soualiho Meites.

 

Inter 0 - [1] Milan - Zlatan Ibrahimović 31' from r/soccer