Sport

Juventusi fiton thellë, arrin në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Foto: Reuters
 

Juventusi ka triumfuar thellë sonte 4:0 ndaj SPAL-it të Kategorisë së Dytë të Italisë, duke kaluar kështu në gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Alvaro Morata (16’ penallti), Gianluca Frabotta (33’), Dejan Kulusevski (78’) dhe Federico Chiesa (90) realizuan golat për Juventusin.