Sport

Ronaldo po hetohet nga policia italiane

Foto: AP
 

Futbollisti i Juventusit, Cristiano Ronaldo, është duke u hetuar nga Policia e Italisë për një udhëtim që raportohet të ketë bërë për të festuar ditëlindjen e të dashurës së tij.

Ai akuzohet se kishte thyer rregullat anti-COVID duke udhëtuar mes rajoneve të Piedmonit dhe Valle d’Aostas.