Sport

Kontrata të reja për lojtarët e Chelseat

Foto: Reuters
 

Chelsea po planifikon t’i vazhdojë kontratat me dy prej lojtarëve kryesor. Trajneri i londinezëve, Thomas Tuchel, ka kërkuar nga drejtuesit e klubit t’i vazhdojnë kontratat me Thiago Silvan dhe Jorginhon.

Silva, 36 vjeçar, ka kontratë me londinezët deri në fund të këtij sezoni me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër.