Sport

Marseille shkarkon trajnerin Villas-Boas

 

Portugezi Andre Villas-Boas më nuk është trajner i skuadrës franceze Olympique Marseille.

Skuadra franceze njoftoi në sajtin zyrtar të martën për shkarkimin e Villas-Boasit. Në njoftim thuhet se shkarkimi i trajnerit ishte i pashmangshëm duke pasur parasysh veprimet dhe qëndrimet e tij që kanë dëmtuar dukshëm klubit.