Sport

Paviq, trajner i ri te KB Vëllaznimi

 

Kroati Branimir Paviq është emëruar trajner i ri te KB Vëllaznimi. Lajmi është konfirmuar për KOHËN nga kryetari i klubit, Kastriot Zherka të mërkurën. Paviq në postin e trajnerit te Vëllaznimi, do ta zëvendësojë Ljupço Malinkovin të shkarkuar ditë më parë shkaku i rezultateve të dobëta.

Paviq menjëherë do ta nis punën te Vëllaznimi dhe do ta udhëheqë ekipin në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Kosovës kundër Ponte Prizrenit që zhvillohet të enjten në Suharekë.