Sport

City mposht Burnleyn, forcohet në krye

Foto: AP
 

Manchester City ka triumfuar 2:0 në udhëtim ndaj Burnleyt në xhiron e 22-të të Premier Leagues, duke u forcua në krye të renditjes.

Gabriel Jesus (3’) dhe Raheem Sterling (38’) shënuan golat për Cityn.