Sport

Bashkimin nuk e shpëtoi nga eliminimi as përforcimi i momentit të fundit

Bashkimin nuk e shpëtoi nga eliminimi as përforcimi i momentit të fundit
 

Fundori nga Mali i Zi, Millosh Laktoviq, ka disa ditë që i është bashkuar KB Bashkimit. Mirëpo, ekipi nga Prizreni transferimin e tij e ka mbajtur sekret deri pak para fillimit të ndeshjes çerekfinale të Kupës së Kosovës kundër Golden Eagle Yllit. Në fakt, Bashkimi, dy orë para fillimit të këtij takimi, e zyrtarizoi në “Facebook” fundorin Laktoviq, duke paralajmëruar se ai ka ardhur enkas për Kupën e Kosovës dhe se do të jetë i gatshëm për lojë kundër Yllit.

“Basketbollisti nga Mali i Zi, Milos Latkoviq, është përforcimi më i ri i skuadrës sonë. Latkoviq i është bashkuar skuadrës dhe do të jetë i gatshëm sonte për ndeshjen e Kupës në ‘Final 8’, që do ta luajmë kundër Yllit”, thuhej në njoftimin e Bashkimit.