Sport

FBK-ja reagon pas futjes së tifozëve në palestër

 

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka reaguar menjëherë pas incidentit që ndodhi pas përfundimit të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Kosovës ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Rahovecit.

Ylli e fitoi këtë ndeshje derisa më të përfunduar ndeshja, tifozët e Yllit u futën në palestrën “13 Qershori” për të festuar kalimin e ekipit të tyre në finale të kësaj gare.