Sport

Dy emra të rinj te Kosova, Zenelaj synon të bëhet i rëndësishëm në përfaqësuese

Denis Zenelaj

Për basketbollistët e Kosovës nuk ka pushim. Menjëherë pas turneut final të Kupës, basketbollistët më të mirë të Kosovës, thuajse të gjithë pjesë e skuadrave të vendit, do të grumbullohen për ndeshjet e fundit të raundit të parë parakualifikues për Botërorin 2023.

 

Për basketbollistët e Kosovës nuk ka pushim. Menjëherë pas turneut final të Kupës, basketbollistët më të mirë të Kosovës, thuajse të gjithë pjesë e skuadrave të vendit, do të grumbullohen për ndeshjet e fundit të raundit të parë parakualifikues për Botërorin 2023.

Kosovës i duhen fitoret me Luksemburgun dhe Sllovakinë për të avancuar tutje në kualifikimet për Botëror. Ky është synimi i parë, ndërsa synim tjetër mbetet ripërtëritja graduale e përfaqësueses. Për këtë arsye në përfaqësuese janë afruar dy emra të rinj, Denis Zenelaj dhe Dion Sheqiri.